Podpořte naše mládežníky  |  Transparentní účet FC ODRA Petřkovice  |  271 581 484 / 0300

Reporty z utkání mládeže z minulého týdne 27.5. - 2.6.

Napsal uživatel Anonym (neověřeno) dne 05.06.2024 - 12:01

Krajský přebor dorostenců

U19

Bruntál – FC ODRA 6:2

Branky: Kaňa (42‘), Štirba (86‘)

Sestava: Kilian – Heinz R. (54‘ Endel), Petruška, Rišica (77‘ Bok), Svoboda, Lacina, Raška (K), Štirba, Kaňa (77‘ Zapletal), Horský, Važík (54‘ Charitonidis)

Náhradník: Lech

Hodnocení trenéra Herolda:

Nastoupili jsme proti soupeři, kterému patří v tabulce poslední místo a bojuje o záchranu. Soupeř byl houževnatý, hrál jednoduchý fotbal a chtěl vyhrát. Nám se zápas hrubě nepovedl. Kazili jsme jednoduché přihrávky na krátkou vzdálenost, nebyli jsme důrazní v osobních soubojích, vázla komunikace v obrané řadě. Určitě ohledně práce s míčem, ať při zpracování, či přihrávkách sehrálo roli hřiště s umělou trávou, na které byli domácí více zvyklí. První gól jsme obdrželi právě při krátké přihrávce, kdy míč na přírodní trávě by byl rychlejší. Bohužel soupeř vystihl přihrávku u půlicí čáry a z rychlého proti útoku vstřelil první branku. Po chvíli jsme inkasovali druhý gól z pěkné střely z poza šestnáctky. Třetí branku jsme dostali po rohu, kdy si domácí hráč neatakován našel hlavičkou míč. V závěru poločasu jsme dokázali korigovat na 3:1.

V šatně jsme si řekli, že obranná řada musí pracovat blíže u sebe a lépe komunikovat. Chtěli jsme se zápasem ještě něco udělat, leč jsme si mnoho šanci nevytvořili, a když už jsme se dostali k soupeřově brance, tak jsme to řešili nepřesně, nedůsledně. Bohužel v 54‘ jsme přišli o útočníka Važíka. Asi vinou přetížení z tréninků a zápasů, kdy trénuje a nastupuje i s Á týmem, ho postihlo poranění v horní části stehna. Byla pro něj zavolána Rychlá záchranná služba a byl převezen do Krnovské nemocnice na vyšetření. Tam se naštěstí neprokázalo nic vážnějšího. Po této smolné situaci jsme byli skleslí a v 66‘ jsme obdrželi gól na 4:1. Ač jsme se snažili, tak nás soupeř před branku moc nepouštěl a inkasovali jsme ještě další dvě branky. Ke konci jsme už jen snížili na konečných 6:2.

Hráči si musí sami sáhnout do svědomí, co mohli pro lepší výsledek udělat jinak, lépe, zda dali do zápasu vše.

Ondrovi přejeme brzký návrat na zelený pažit, ať nemusí dohola. Zasvěcení ví. J

U17

Bruntál – FC ODRA 4:3

Krajský přebor žáků

U15

FC ODRA – Frenštát p. R. 4:1

Hodnocení trenérů Heinze a Čaly:

Po neúspěšném výjezdu do Rýmařova jsme toužili doma napravit pošramocenou reputaci. Frenštát p. Radhoštěm je jeden s velmi hratelných soupeřů a tak očekávání byla jasná – 3 body zůstanou doma.

Iniciativa byla od začátku na naší straně a hned v prvních 10 minutách jsme si vypracovali 2-3 gólové šance, které jsme bohužel neproměnili. Až po střídání ve 23. minutě se prosadil již celkem tradiční střelec Salva. A za 5 minut si vše zopakoval a vedli jsme v tu chvíli pohodlně 2:0. Dále jsme kontrolovali hru a hosté hrozili jen z občasných rychlých protiútoků. Ovšem po pauze jsme nechali soupeře utkání zdramatizovat. Po jednom z rohových kopů, který hosté zahráli prudce na první tyč, se míč odrazil před pokutové území, kde jsme pomalu a nedůrazně vystoupili proti střele a rázem to bylo jen o gól – 2:1. Další střídání proběhlo opět stejně jako v první poločase. Na plac se dostal v 56. minutě Salva a po faulu na jeho osobu sám suverénně proměnil pokutový kop – 3:1. Soupeř v tu chvíli již přestal vzdorovat a v 61. minutě Salva po rychlém protiútoku skóroval po čtvrté.

Tentokráte jsme podali zcela odlišný výkon, než týden před tím v Rýmařově. Z části jsme se opravdu zlepšili ve všech herních činnostech a z části nám toho více dovolil soupeř.

U13

FC ODRA – Frenštát p. R. 0:4

Hodnocení trenérů Kováče a Chobota:

Po sérii vydařených zápasů, kdy naši hráči podávali velice slušné výkony, ve kterých jsme dokázali i naplno bodovat, nás v dnešním utkání oslabila různá zranění  a  nemoci. Nezbývalo nám nic jiného než přeskládat základní osu týmu a v dnešním utkání jsme mohli dát možnost i hráčům, kteří momentálně tolik příležitostí nedostali a také hráčům z kategorie U11, kteří podávají velice dobré výkony ve své kategorii a v příští sezóně nás doplní. Do brány se postavil gólman U11 Rudolf Vobořil (2014). Na hřišti se objevili hráči kteří, mají s formátem 7+1 minimální zkušenosti. Od první minuty to, ale nebylo poznat a kluci se snažili napadat bojovat.  Jen díky špatné volbě zakončení a snad jen troška víc štěstí nám chybělo k tomu, abychom otevřeli skóre tohoto utkání jako první. Tým z Frenštátu pod Radhoštěm byl fotbalovější a rychlejší, přesto musím všechny kluky pochválit, že se snažili vybojovat slušný výsledek. Až do 25' se nám to dařilo, pak ale přišli chyby v obraně a soupeř se poprvé prosadil.  Ještě jsme se nestačili ani otřepat z obdržené branky a už v 26' se opět po chybě třepetal míč v naší síti - 0:2. O přestávce jsme si řekli, že není nic ztracené a pokud si budeme věřit a pokračovat ve stejném stylu jako úvodních 15', můžeme skóre na tabuli změnit ve svůj prospěch. Plánu na lepší výsledek udělala škrt přes rozpočet fyzička, postupně klukům docházeli síly a v 38' po další chybě a nedůrazu soupeř navýšil skóre už na 0:3. A poté jako v 1.pol. ani ne za 1' v  39' navýšil skóre na 0:4. Za tohoto stavu už kluci jen dohrávali a jen díky dnes výborně hrajícímu Dominiku Růžičkovi se už skóre neměnilo. Sice jsme prohráli, ale musím kluky pochválit. Pro většinu kluků to byl křest ohněm. Děkuji všem za podporu.  Těšíme se na další utkání, snad už i v uzdravené sestavě.

Městský přebor starších žáků

U15 B

FC ODRA – Hlubina 1:2 p.1:4

Hodnocení trenérů Guřana a Komára:

Domácí zápas s Hlubinou B, který se hrál většinu času za nepříznivého počasí, přinesl velice zajímavé a bojovné utkání a konečně soupeře, který nás prověřil. Naši kluci se snažili opět dobývat branku soupeře, ale jako již v několika minulých utkáních, jsme opět doplatili na neproměňování šancí. Jednou z nich byla i zahozená penalta v prvním poločase. Druhý poločas, do kterého jsem šli s jednobrankovým mankem, byl z našeho pohledu ještě o něco bojovnější, náš výkon byl lepší, příležitostí bylo opět mnoho, ale brankou skončila jen jedna z nich. Jelikož v normální hrací době skončil zápas 1:1, šlo se do penalt pro druhý bod. V nich však naši kluci úplně propadli a dokázali proměnit pouze jednu z nich. I tak bychom chtěli klukům poděkovat za bojovnost, kdy na rozbředlém terénu absolvovali spoustu soubojů, skluzů a utrpěli mnoho šrámů, ale nevzdali to a šli za vítězstvím, i když to nedopadlo. Moc dobře si sami uvědomují, co musí zlepšit. Děkujeme i rodičům za výbornou podporu. 

Starší přípravka

U11

FC ODRA – Hlučín 5:8

U10

Klimkovice – FC ODRA 4:9

Mladší přípravka

U9

Hlubina – FC ODRA 14:14

kategorie