Podpořte naše mládežníky  |  Transparentní účet FC ODRA Petřkovice  |  271 581 484 / 0300

FC ODRA – klub co umí restartovat hráče do profesionálního fotbalu

Napsal uživatel DuKas dne 15.07.2019 - 20:56

Po veleúspěšné loňské sezóně, 2. místě a uhraných 60ti bodech v MSFL se mě mnozí ptali

co 2. liga – půjdete? Co Vás ještě motivuje?  Proč to děláte tady na vesnici :) a mnoho dalších, jak už to tak u nás bývá, dobře myšlených rad a otázek zároveň.

Pochopitelně i mě osobně se tyto myšlenky v hlavě objevují, a když tak přemýšlím proč ano, smysluplné se mi zdají dvě jednoduché věci.

  1. dělat fotbal pro radost – ale pokud říkám fotbal tak ne kopanou, ale fotbal útočný, bojovný, atraktivní pro diváky, kde vidím spousty šancí, kde padá plno gólů a kde panuje pozitivní tvořivá atmosféra, podpora a soudržnost party kluků jak na hřišti, tak okolo hřiště, kde Vám lidi poděkuji za to, že to děláme, jak děláme, a že nám drží palce. Tu krásnou emoci po vydařeném zápase zatím nic nenahradí.
  2. vychovat hráče pro profisoutěže – vzhledem k tomu, z čeho jsme vzešli a jakou máme historii a možnosti, zjm. ve výchově mládeže  –  se soustředíme i na vytipovávání si talentovaných hráčů s potenciálem hrát profi fotbal.

Zajištěním kvalitního tréninkového procesu a lidského citlivého přístupu, chemie klubu – férovost, upřímnost, jasná pravidla a jejich dodržování, komunikace napříč klubem, to je často jinde opomíjený jev, ale já osobně mezilidské vztahy a jejich kvalitu považuji za klíčovou pro to, aby se věci vyvíjeli směrem dopředu.  

Za 3. roky v MSFL se nám podařilo posunout jména jako:

David Puškáč do 1. ligy

Tonda Buček do 2. ligy

Roman Holiš do 2. ligy

Adam Rychlý do 1. ligy

Lukáš Kania do 2. ligy

a mnoho dalších restartů, které se někdy i vinou zranění nedotáhla (Smékal, Chmiel, Špavelko).

To že jsme svého času poslali 18 hráčů mládeže do FC Hlučín či dnes už 11 hráčů do FCB, to že máme 10 kategorií mládeže a spolupracujeme s Akademií FC Baník Ostrava z.s.

je taky dobrá vizitka našeho klubu, i když cesta od mládežníka až po vavříny v profi fotbalu je velmi dlouhá a někdy se sklízejí úspěchy až po 10 - 15 letech tvrdé práce (viz FC Hlučín), kde Lumír Kott věděl, jak se to má s mládeží dělat.

Chtěl bych i touto cestou poděkovat svým nejbližším spolutvůrcům fotbalu v FC ODRA Romanu Holišovi, Dušanu Kašickému, Davidu Levčíkovi, Filipu Smékalovi, Tomáši Urbančíkovi a Slávkovi Cirklovi, kteří mě dlouhou dobu doprovází na této fotbalové cestě.

Baví nás fotbal v FC ODRA – těším se na Všechny fanoušky a podporovatele i v následující sezóně 2019/2020.

Petr Tač, předseda

kategorie