Napsal uživatel Anonym (neověřeno) dne 31.10.2023 - 11:28

Frenštát p. Radhoštěm – FC ODRA 7:0

Sestava: Lech(70) – Charitonidis(46), Ulmann, Rišica, Holenka(45), Ondo(61), Raška, Lacina(70), Bok(46), Kresta, Važík

Střídali: Heinz P.(45), Anders(46), Kaňa(46), Peterek(61), Kilian(70), Zapletal(70)

Hodnocení trenéra Herolda:

Do utkání jsme nastoupili díky marodce s obměněnou obranou a v utkání to bylo znát. Už v 10‘ jsme po rohu a závaru na přední tyči dostali první gól. V 13‘ jsme šli do brejku, ale lob na vyběhnutého brankáře Frenštátu bohužel skončil těsně vedle levé tyče. Soupeř nás přehrával rychlou kombinaci a v 27‘ jsme obdrželi druhou branku. Po dalším špatně vyřešené situaci při bránění v 36‘, jsme obdrželi branku na 3:0. V závěru poločasu jsme kopali volný přímý kop, který se od břevna odrazil za brankovou čáru, ale hlavní rozhodčí, ani domácí asistent rozhodčího gól neviděli. Kdyby branku uznali, mohl zápas vypadat ještě jinak. Tak se za stavu 3:0 odcházelo do kabin.

O přestávce jsme vystřídali. Udělali změnu v rozestavení na tři útočníky, a řekli si, že hru zjednodušíme a zkusíme dostat obranu pod tlak. Bohužel, někteří to nepochopili! I když dvě příležitost jsme si vytvořili, tak jsme je nedokázali proměnit a v 52‘ jsme obdrželi další gól a za tři minuty další. Od této chvíle se utkání více méně už jen dohrávalo. V 71‘ a 73‘ jsme ještě obdrželi dva slepené góly.

Hra z naší strany neměla parametry, ani nasazení, na které jsem od hráčů zvyklý.

Někteří hráči by si měli sáhnout do svědomí, zda tomuto zápasu dali 100%. Jak fyzicky, tak i  při taktickém plnění obraných činnosti, tak i při přechodu do útočné fázi!!!

Hodnocení trenéra Heinze:

Po neúspěšném zápase proti Slávii Opava jsme další mistrovské utkání sehráli 28.10. na půdě dalšího souseda v tabulce, Bohumína. Bohumín má v této sezóně velmi silné mužstvo a některé soupeře, se kterými jsme se trápili nebo jsme dokonce prohráli, porazil a některé i výrazně. Vzhledem k těmto skutečnostem a také kvůli velké marodce jsme jeli do Bohumína s určitou obavou.

Utkání začalo po lehkém dešti na těžším terénu na obou stranách neurovnaně. Ovšem hned v 5. minutě jsme se dostali k rohu, po kterém David Klos hlavou otevřel skóre. Jak rychle jsme se dostali do vedení, tak rychle jsme o něj přišli. Souboj mezi domácím záložníkem a Tomášen Salgou vyšel vítězně pro bohumínského kapitána, který se tváří v tvář našemu gólmanovi nezaváhal. 10 minuta 1:1. Hra byla vyrovnaná, plná osobních soubojů. Ve 20. minutě se na pravém křídle uvolnil Miki Kováč, zpětnou přihrávkou našel volného Adama Ferfeckého, který na dvakrát překonal domácího gólmana. 1:2. Chtěli jsme tento výsledek udržet do poločasu, ale bohužel se nám to nepodařilo. Po nedůsledném přistoupení k hráči ve středu zálohy jsme umožnili domácímu útočníkovi vystřelit z 20 metrů a po odrazu od tyče se míč dostal do naší sítě. 33. minutě bylo znovu vyrovnáno, 2:2.

Ve druhém poločase se tedy začínalo od začátku. Tak jak začal poločas první, začal i poločas druhý. Už ve 40. minutě nás dostal znovu do vedení Mikuláš Kováč. 2:3. Pak byla hra obou mužstev nervózní, hráči se více než hře věnovali slovnímu napadání a diskuzím s rozhodčím. Domácí se tlačili za vyrovnáním, někdy i trochu nefér způsobem. Pro zranění zad jsme ztratili Káju Němce a následně i Mikiho Kováče. Bohumínu se vyrovnání nakonec podařilo. Bohužel stejně jako proti Opavě po dlouhém balónu za obranu se za míčem hnali náš obránce a domácí záložník, ale k balónu se rozběhl i náš gólman Tomáš Panna. Ten si ovšem asi po deseti uběhnutých metrech vyběhnutí rozmyslel a začal couvat. Toho využil domácí útočník, který byl u míče dříve než náš obránce a gólmana přehodil. 60. minuta 3:3. V této chvíli bych rád vyzdvihl morálku mužstva, které se nechtělo smířit s remízou. V 64. minutě Matěj Plaček získal míč na hranici soupeřova pokutového území, posunul si míč do prostoru, vystřelil a míč zaplul k levé tyči,  3:4. Soupeř se následně opět hnal za vyrovnáním. V poslední minutě hrací doby kopal soupeř přímý kop, který jsme odvrátili a následnou střelu tečovali na rohový kop. Po této standardní situaci utkání skončilo.

V tomto utkání jsme mohli najít pozitiva i negativa. Obrana nefungovala tak dobře jako jindy, gólman nás také moc nepodržel. Ovšem vše přebila bojovnost, soudržnost v důležitých chvílích a konečně i úspěšnost v zakončení. Některé věci jdou spravit tréninkem a na to bychom se měli zaměřit. Umět ve správnou chvíli táhnout za jeden provaz, umět se v těžkých chvílích povzbudit. Spousty zápasů se vyhrává tým, který má hráče bojující za společný výsledek.

Hodnocení trenéra Guřana:

Do utkání s Raduní vstoupili kluci katastrofálně. Po několika nepřesnostech a nedůrazu jsme dostali v první minutě laciný gól a prohrávali 0:1.

Kluci opět znervózněli a prvních cca 15 minut, i přes naše neustálé nabádání, nebyli schopni vymanit se z nakopávacího stylu, plného nepřesností.

Soupeř hrál velice tvrdě, což začali pociťovat zejména hráči záložní řady. Jeden z faulů na Kryštofa Guřana, který skončil jeho dočasným stažením ze hry, jakoby kluky namotivoval a podařilo se srovnat na 1:1 po akci, kterou zakončil Natan Sikora.

Od té doby již se hra začala zlepšovat a soupeře jsme začali přehrávat. S poledovaným kotníkem se vrátil i Kryštof, a do poločasu jsme zvýšili vedení na 3:1.

V druhé půli soupeř pokračoval v tvrdé hře, proto jsme kluky pořád nabádali ke kombinaci, aby se vyhnuli, pokud možno, přímým soubojům s urostlými kluky soupeře. Na kraji obrany výborně zahrál Maty Kováč, který si při střídání vysloužil potlesk svých spoluhráčů.

Kluci ukázali, že i když zaspí začátek a sklouznou z počátku k nekoukatelné hře, dokáží přepnout, začnou kombinovat a hrát fotbal, kterým by se Odra chtěla do budoucna prezentovat.