Napsal uživatel Anonym (neověřeno) dne 17.10.2023 - 13:43

Sestava: Lech (46) – Petruška, Ulmann, Pinkava, Horský, Bok, Raška, Lacina (72), Ondo (72), Charitonidis (78), Važík (84)

Střídali: Kilian (46), Barč (72), Peterek (72), Heinz P. (78), Zapletal (84)

Náhradníci: Endel, Knop

Hodnocení trenéra Herolda:

Zápas jsme začali dobře. Byli jsme na míči a vytvořili si dvě příležitosti. Bohužel jak už je zvykem, potřebujeme na vstřelení branek x příležitostí. Po naší špatné rozehrávce a kumulaci chyb, se soupeř dostal do vedení ve 13‘. Převaha ale byla na naší straně a ve 21‘ jsme vyrovnali. Bohužel opět po naší chybě v 27‘ jsme opět prohrávali. Naši hráči si vytvářeli převahou na míči další příležitosti a brzy jsme srovnali na 2:2. Kluci se už vyvarovali fatálních chyb a ve 37‘ branku Petrušky jsme šli poprvé do vedení. Hned v 39‘ druhou brankou Laciny, jsme odskočili na 4:2 a tak i poločas skončil.

V druhém poločase jsme hru kontrolovali a v 51‘ přidal svou druhou branku i Važík a zvýšil na 5:2. Vytvořili jsme si ještě nějaké příležitosti, ale žádnou jsme už nedokázali proměnit. Soupeř v 81‘ ještě krásnou ranou z cca 30 trefil břevno, od kterého se míč naštěstí odrazil před brankovou čáru.

V domácím prostředí jsme ještě neochutnali chuť porážky a doufáme, že to tak zůstane i po domácí zápase proti Krnovu, který hrajeme už tuto neděli 22.10. v tradičních 10 hodin.

Hodnocení trenéra Heinze:

Po výsledkově nevydařeném utkání s Rýmařovem nás čekal další soupeř, který byl pod námi v tabulce jen o tři body. Pondělní trénink před zápasem jsme obětovali a místo něj jsme měli rozhovor v kabině, kde jsme si vyříkali interní věci. Snad rozhovor pomohl, protože atmosféra v autobuse cestou na zápas byla dobrá.

Hned po příjezdu nás přivítal silný vítr a proto jsme před zápasem všechny hráče upozorňovali na nevyzpytatelnost hry vzduchem a požadovali jsme hru po zemi. Tu ovšem vyžadujeme vždy…  ;-) Los nám přisoudil stranu hřiště, kde jsme mohli využít sílu větru. Opět jsme apelovali na hráče, aby toho využili a více stříleli. Toto se nám opět nedařilo, i když jsme byli opět kombinačně lepší a soupeř se na naši polovinu hřiště téměř nepodíval. Až v 16. minutě pronikl do pokutového území Simon Čep a prostřelil domácího gólmana. Drtivou převahu jsme měli až do konce poločasu, ale další branku se nám stále nedařilo vstřelit.

Druhý poločas se karta obrátila a vítr byl nyní na straně domácích. K naší velké radosti to ovšem na naší hře nebylo vůbec vidět. Obrana pracovala spolehlivě a všechny dlouhé nákopy soupeře bez problému odvrátila. Co nám ovšem chybělo, byl gól, který by nás definitivně uklidnil. Nejdříve Tobiáš Kočí šel sám na brankáře, ale slabou střelou trefil pouze jeho náruč. Pak Miki Kováč postupoval na branku z pravého křídla, ale trefil pouze tyč. Pak se v další šanci objevili opět Simon Čep a Tobiáš Kočí, ovšem oba zakončili mimo branku. Až 61. minutě se to povedlo. Střídající Kuba Kotásek hezky uvolnil Simona Čepa, který od brankové čáry přihrál po sebe na malé vápno, kde se Karel Němec již nemýlil, 2:0. Do konce utkání jsme hru kontrolovali a bez problémů si došli pro vítězství.

Vyhráli jsme, ale opět se na plno projevila naše střelecká nemohoucnost. Ve vší úctě k soupeři jsme měli vstřelit alespoň 5 branek a nemuseli jsme se celé utkání obávat jedné povedené akce soupeře, která by mohla vést k vyrovnání. Toto by nás u silnějšího soupeře mohlo mrzet.

U13

Frenštát p. R. – FC ODRA 1:1

Branka: Varga

Hodnocení trenéra Kováče:

Hezký výlet do Beskyd jsme si vylepšili i bodem za remízu 1:1. Větší radost než, že se nám po několika utkáních podařilo konečně bodovat je to, že se nám pomalinku vyprázdnila marodka a kluci kteří byli nemocní se dostávají do formy. Také Nás potěšilo i nasazení některých hráčů. Naopak defenzivní činnosti některým hráčům budeme muset více "vtlouct" do hlavy. Krom pár drobných zavarů soupeř vlastně neměl žádnou pořádnou šanci. I gól na 1:1 byl opět po chybě v defenzivní řadě (+gólman) než, že by soupeř předvedl něco extra. Bod bereme, ikdyž si myslím, že kluci měli dnes na to, aby bodovali naplno.

Hráči, kteří dnes nastoupili za U15B odehráli dobře utkání a Robin svůj výkon navíc okořenil 2 góly.

Děkujeme borcům za utkání a rodičům za podporu.

MěP starší žáci 10+1 (roč.09-10 a mladší)

U15"B"

Malé Hoštice – FC ODRA 0:5

Branky: 2xGorol, Vaněk, Pinkava, Bechný

Hodnocení trenéra Guřana:

K sobotnímu zápasu v Malých Hošticích nastoupil B tým značně oslaben, díky marodkám, zraněním a souběhu s utkáním A týmu, nás bylo přesně 11. Pomohli nám však dva kluci z U13, kteří hráli své první utkání na velkém hřišti a tak byli k dispozici 2 hráči na střídání. Prvních dvacet minut se na hřišti odehrával nekoukatelný fotbal, plný nepřesností, soubojů, nedorozumění a chaosu. Ačkoli jsme na to kluky upozorňovali, nebyli schopni dodržovat pokyny a to, co jsme nacvičovali a kvalita týmu byla nad očekávání nižší. Nicméně, dvěma slepenými góly po chybách domácí obrany, jsme se dostali do vedení a poločas "ukopali" za stavu 2:0.

Po přestávce nastoupili kluci s trochu lepším nasazením a hned v první minutě a o 3 minuty později, po pohledných akcích, zlomil odpor soupeře důležitými brankami Robin Gorol, nováček na hřišti z naší U13 a stav byl 4:0. Od té doby jsme konečně začali hrát fotbal, kombinovat a i tento tým, kdy hráli často nováčci, začínající fotbalisti a běžně i v B týmu střídající hráči, ukázal náznaky kombinačního fotbalu a vypracoval si spoustu dalších šancí.