Report ze zápasů dorostenců a žáků v Krajských přeborech

Napsal uživatel Anonym (neověřeno) dne 11.09.2023 - 10:57

Sestava: Lech - Petruška, Ulmann, Pinkava (C), Holenka, Charitonidis (59'), Raška, Lacina, Ondo (66'), Važík, Anders

Střídali: Horský 59', Rišica 66'

Náhradníci: Kilian, Svoboda, Zapletal, Šidla

Hodnocení trenéra Herolda

V neděli se utkal starší dorost z "B" týmem Frýdku-Místku. Jelikož měli ligoví dorostenci "A" týmu FM předehraný zapas, tak proti nám nastoupili i hráči, kteří běžně naskakují za "A" tým v dorostenecké lize + nové posily soupeře.

Kluci na to byli před zápasem upozornění. Ze začátku tam byl mírný ostych, ale po pár minutách hráči zjistili, že se ze soupeřem dá hrát. Utkání mělo spád. Nějaké příležitosti jsi vypracoval soupeř, ale i my jsme měli 3 příležitosti skórovat. Hlavně v 21' min kdy šel sám útočník na brankáře, ale bohužel tak dlouho váhal jak zakončit, až jsi vybral tu nejhorší možnost a únik gólem neproměnil. První půle byla vyrovnaná. Bohužel ve 42' špatnou rozehrávkou, jsme darovali šanci soupeři, který ji proměnil. Ani brankář, asi nemá úplně čisté svědomí. Ke konci poločasu jsme zahrávali rohový kop, ze kterého jsme mohli vyrovnat. Bohužel hráči nepočítali s tím, že míč projde až k nim a nestačili zareagovat.

Ve druhé půli po první pětiminutovce, kdy jsme vyrobili pár chyb, se hra vyrovnala. Dokonce jsme soupeře přehrávali a vytvořili jsi i pár šancí, bohužel jsme žádnou nedokázali proměnit. Gól jsme vstřelili v 78'. Ale pro údajný a velmi diskutabilní ofsajd, nám gól nebyl uznán. Hru jsme otevřeli vytvořili jsi ještě jednu šanci, ale tu taky neproměnili. Soupeř měl ve druhé půli dvě příležitosti. Nejvíce zaváněla gólem šance, kdy střela v 86' proskákala kolem naši levé tyče.

Hráči jsi sáhli na dno svých sil. Bohužel i když jsme byli ve druhé půli lepším týmem, tak se nám vyrovnat nepodařilo. Z hráčů bylo v kabině cítit zklamání. Pokud budeme podávat takové výkony každý zápas, tak na další body nebudeme muset dlouho čekat. Třeba hned teď v neděli, kdy na vlastním hřišti v 10:00 přivítáme Slavii Opava.

U17

Frýdek-Místek "B" - FC ODRA 11:0

Krajský přebor žáků

U15

Hlučín - FC ODRA 4:0

Hodnocení trenérů Heinze a Čaly

Na 9.9.2023 připadlo utkání z nejtěžších. Přijeli jsme na hřiště Hlučína, který v minulé sezóně sestoupil z druhé ligy. Ovšem v letošním mužstvu hrají hráči, kteří v minulé sezóně hráli za kategorii U14 a ta v druhé lize uhrála 2. místo. Takže jsme se měli potkat ze soupeřem nadmíru těžkým.

Utkání se od počátku hrálo dle not, které určovalo domácí družstvo. Dlouho se nám dařilo rozbíjet útoky týmu Hlučína a občas se nám podařilo vyrazit do rychlého protiútoku. Ve 21. minutě jsme ale ve středu pole nedostoupili hráče domácích, který dostal prostor ke střele, kterou Tomáš Panna pouze vyrazil k dobíhajícímu útočníkovi a ten uklidil balón do brány. I po gólu se hra vyvíjela stejně a hrálo se převážně na naší polovině hřiště. Škoda jen, že se nám nepodařilo udržet slibný výsledek do půle, ve 33. minutě se na pravém křídle uvolnil domácí záložník a prudkou střelou pod břevno navýšil vedení.

Ve druhé půli hráči Hlučína vyvinuli na náš už tak unavený tým velký tlak. Čím dál tím častěji se dostávali za naši obranu a do velkých brankových příležitostí. Štěstí stálo ale při nás. V 53.minutě už ale naše obrana povolila.  Po pěkné kombinaci zvýšili domácí na 3:0. Za tohoto stavu jsme již dali více prostoru hráčům ze střídačky. Hráči našeho družstva byli již na konci sil a i z toho důvodu jsme v 64. minutě inkasovali po čtvrté, ale i naposled.

Věděli jsme, že tento zápas bude velmi těžký, a že velmi pravděpodobně nevyhrajeme. Ale hlavně v 1. poločase jsme přesvědčili, že dokážeme hrát s každým soupeřem. Chtěli bychom všem klukům poděkovat za nasazení a i když byli kluci místy frustrovaní, bojovali až do konce.

U13

Hlučín - FC ODRA 5:0

Hodnocení trenérů Kováče a Chobota

Od začátku jsme očekávali těžké utkání a prvních 7' se nám dařilo držet soupeře na uzdě. Po hrubé chybě v obraně jsme posadili favorita na koně. Ještě dalších cca 10' se kluci nevzdávali a bojovali o dobrý výsledek, ale 17' přinesla 2 gól soupeře a opět po chybě v obraně. V zápase  byla z naší strany k vidění špatná rozehrávka, kdy kluci se schovávali za hráče a předvedli několik chyb do obrany to pramenilo ve 3 laciné góly. Z naší strany to byl ustrašený výkon (osobní souboje), do útoku jsme nepředvedli nic a tak 3 body zůstávají v Hlučíně zaslouženě. Přesto musím kluky pochválit za odmakaný zápas a až na pár chvíl kluci jezdili po "prdeli". V zápase nás podržel  náš gólman, kdy další 2-3 góly chytil. Už v pondělí se plně začneme soustředit na domácí sobotní utkání proti Krnovu, ze kterého si chceme vzít zpět 3 body o které jsme přišli v Hlučíně.

Hodně fyzicky náročný zápas nám ukázal naše rezervy a i když si kluci odnesli nějaké ty šrámy pevně věřím že hráče taková těžká utkání posouvají dopředu. Velké dík patří i rodičům kteří neváhali a přijeli velkém počtu (tribuna byla Naše 😉)