Podpořte naše mládežníky  |  Transparentní účet FC ODRA Petřkovice  |  271 581 484 / 0300

3. kolo Krajský přebor žáků

Napsal uživatel Anonym (neověřeno) dne 08.09.2023 - 10:47

U15

FC ODRA - Staříč 1:2

Branka: Kočí

Dne 6.9.2023 jsme sehráli odložené utkání s týmem Staříče. Toto mužstvo mělo již za sebou utkání s favority soutěže, tj. s Hlučínem a Bruntálem a s druhým jmenovaným, hlavně v druhé půli, sehráli vyrovnanou partii. Z toho vyplývalo, že nás nečeká lehký soupeř.

Začali jsme, jako obvykle, aktivně, drželi jsme míč a soupeře v poli přehrávali. Hlavně Miki Kováč na levé straně působil protihráčům značné problémy. Ovšem již ve druhé minutě jsme po chybě v obraně mohli inkasovat, na štěstí pro nás, útočník soupeře minul zcela prázdnou branku. A jak se říká, nedáš – dostaneš. V desáté minutě zakončil naši akci Tobiáš Kočí, 1:0. Po gólu se hra vyrovnala, obě mužstva se častěji uchylovala k dlouhým nákopům, což hlavně nám, kteří mají v družstvu samé „čahouny“, nevyhovuje. Asi všichni byli rádi, když rozhodčí písknul poločas.

Do druhé půle jsme vstoupili opět aktivně a měli jsme šance na vstřelení druhého gólu, ale selhali jsme v zakončení. Soupeř, který hlavně těžil z fyzických dispozic některých svých hráčů, začal nepříjemně napadat naši rozehrávku a začali jsme propadat ve středu pole. Ač Kryštof Guřan s Kubou Večerkem hráli moc dobře, začalo být cítit, že jsou mladší, vzrůstem menší a muskulaturou se soupeřům nemohli rovnat. První varování přišlo, když středem pole prošel útočník soupeře a tvrdou ranou z hranice vápna zakončil do tyče. Ovšem ani to jako budíček nestačilo a ve 45 minutě bylo vyrovnáno. Přímý kop z hloubi pole přeletěl oba naše stopery, kteří vůbec nešli do hlavičky, gólman v brance trochu zaspal a protihráč se vyhnul offsidu a zakončil přesně. 1:1. Hra se i po gólu vyvíjela stále stejně. Naše rozehrávka trpěla agresivním napadání hráčů Staříče, což většinou vyústilo ve ztrátu míče. Po přestávce na občerstvení zahrával soupeř opět přímý kop z poloviny hřiště, někteří naši hráči ještě nebyli na svých místech, i když rozhodčí již dal pokyn ke hře a do naší rozhozené obrany opět vběhnul útočník soupeře a otočil stav na 1:2. Do konce zbývalo 10 minut. Hráči sebrali poslední zbytky sil a vrhli se do útoku. Po nebezpečných závarech měl na kopačce vyrovnání Simon Čep a Tomáš Salga, ale ve zmatku před bránou se nezorientovali dobře. A i když rozhodčí nastavil 5 minut vyrovnat se nám nepodařilo.

Po třech zápasech přišla tedy první prohra, ale je třeba říct, že naše mužstvo bylo fotbalovější a soupeř nás přehrál více svými fyzickými parametry než fotbalovým umem. Samozřejmě někteří hráči našeho družstva nepodali takový výkon jaký je třeba a proto si každý musí vyhodnotit svůj výkon a vzít si ze svých chyb ponaučení. Pevně věříme, že v dalších zápasech se nám bude dařit více.

 

U13

FC ODRA - Staříč 8:1

Branky: 3 x Gorol, 2 x Chobot, 2 x Mamula, Valent

Do utkání proti Staříči jsme vkročili aktivně, kdy vysoké napadání přineslo spousty soubojů, které  pramenily ve vedoucí branku. Místo uklidnění po vstřelené brance se kluci rozhodli rychlostně a silově slabšího soupeře přetlačit silou, ale bez jakékoliv kombinační hry, proto bych to shrnul jednou větou : "účel světí prostředky". Vysoká výhra a pár akci které snesli přísnější měřítko a důležité body před těžkým soupeřem v sobotu mají i pachuť z předvedené hry. Díky slabšímu soupeři jsme mohli kluky i v tomto mistrovském utkání vyzkoušet na více postech.

Díky tomu se mohla poprvé prosadit i letní posila do defenzivy Lukáš M.

Gratulace patří i dalším střelcům a Robinovy G. k hattricku.

Přesto vše musíme s kluky dál pracovat hlavně na kombinaci a postavení ve hře.

Kaňkou na celém utkání byli hlavně zbytečné sóla a školičková chyba obránce, která Nás stála čisté konto. Všem klukům děkuji za předvedený výkon a rodičům za podporu.

kategorie