1. kolo Fortuna MSFL: FC ODRA Petřkovice - FC Slovan Rosice 1:0 (0:0)

Napsal uživatel DuKas dne 03.08.2019 - 12:21

Vstup do soutěže vyšel lépe naší Odře, které porazila nováčka z Rosic nejtěsnějším možným rozdílem. Vítězství se ale nerodilo lehce. Soupeř se pod Landekem prezentoval dobrým taktickým a konsolidovaným výkonem, obraz hry byl v prvním poločase velmi vyrovnaný. Domácí se sice snažili najít recept na hostující obranný blok, ale Rosičtí jim toho příliš neumožnili. Naopak sami dokázali být nebezpeční. Zejména závěr poločasu patřil hostům, v největší šanci prvního poločasu vytáhl parádní zákrok po hlavičce hostujícího hráče Buček a zabránil gólu. Do šaten se tak odcházelo za bezbrankového stavu. Do druhé půle vstoupila Odra aktivně a brzy přišla, jak se později ukázalo, rozhodující akce utkání. Po standardní situaci se k odraženému míči dostal Neumann, zezadu byl podražen a hlavní rozhodčí ukázal na penaltový puntík. Sám faulovaný Neumann zachoval chladnou hlavu a penaltu bezpečně proměnil – 1:0. Hosté ve snaze vyrovnat začínali pomalu hru více otevírat, čímž se otevíral i vetší prostor pro ofenzivní akce Odry. Navýšit vedení mohl Mišinský, jehož technický pokus bravurně vytáhl na břevno hostující gólman Zádrapa. I hosté si vypracovali velkou šanci na vyrovnání, hostující Pazourek ale v nájezdu již tísněný zakončením trefil vyběhnuvšího Bučka. Domácí si pak již závěr utkání pohlídali a nepustili houževnatého soupeře do žádného závěrečného tlaku. Odra si připisuje před derby v Hlučíně důležité první soutěžní body.

FC ODRA Petřkovice - FC Slovan Rosice 1:0 (0:0)

Branka FC ODRA: 52´ Neumann z pen.

Sestava FC ODRA: Buček – Strakoš, Honiš, Plesník, Sporysz – Mládek (77. Dziuba) – Tilkeridis (67. Ptáček), Baranek, Mišinský (73. Tobiáš), Neumann (84. Moučka) – Adamík (64. Szotkowski)