Podpořte naše mládežníky  |  Transparentní účet FC ODRA Petřkovice  |  271 581 484 / 0300

Zhodnocení sezóny 2018/2019 z pohledu mládeže

Napsal uživatel RoHol dne 26.07.2019 - 10:38

Vážení sportovní přátelé a fandové petřkovické kopané, blíží se nám konec sezóny a můžeme zase rekapitulovat. Na Landek cup se nám podařilo přitáhnout další fotbalový klub s obrovským jménem, a to ukrajinské Dynamo Kyjev. Dovolím si tvrdit, že větší klub jsme zatím na petřkovickém trávníku neviděli. Nakonec se ale z vítězství radovali kluci z Polska, konkrétně ze Zaglebie. Druhé skončilo Hlinsko a třetí Rohov. V. Plzeň obsadila 4. místo, D. Kyjev 9. místo.

To je důkazem toho, že nerozhoduje zvučné jméno, ale hráči na hřišti. Hned po Landeku jsme měli u nás na hřišti turnaj pro ty nejmenší „Dráčci cup“, tady nešlo vůbec o výsledek, ale o to, aby naše děti měly radost ze sportu. Tohle se dnes zapomíná a myslím si, že naopak tohle je nejdůležitější. Zase tady máme rodinu Ličkových, bez kterých by tento cup nebyl.

Naši borci na konci května vycestovali se svými trenéry a rodiči za sluníčkem do Itálie. Prostě spojili trénink s dovolenou dohromady. Musím zmínit Lenku Dulaiovou, protože tohle je ta osoba, která již druhým rokem toto „soustředění“ zorganizovala.

A jak u nás dopadly naše kategorie: U7, U8, U9, U10, U11 - máme jich plné hřiště, a to je výsledek naší práce U13 - 2. místo v krajské soutěži U15 - 7. místo v krajské soutěži U17 - 2. místo v krajském přeboru U19 - 6. místo v krajském přeboru a A Tým - skončil historicky druhý v MSFL. Dokonce naši dva odchovanci si odbyli premiéru v třetí lize (Kotala, Raška).  Co říci na závěr? 

Dovolím si za nás za všechny moooooc poděkovat naší obci, panu starostovi, partnerům a trenérům. Bez jejich doslova bláznovství pro správnou věc by nebylo plné hřiště hráčů. Vždyť v dnešní době jsme např. postavili hřiště jen z nadšení trenérů, pana Richtera a spol. Tohle je úplně šílená věc. Sám se ptám, jestli se to povedlo někde jinde. Tito lidé nestojí o reklamu, jen to prostě tak cítili. Jsme odkázáni na takové lidi a dobře víme, že bez nich to nepůjde a dobře vím, jak je to náročné časově, tak finančně. Proto „jen“ děkuji a nechci trenéry a spol. do něčeho tlačit.

Přejeme vám všem pěkné prázdniny.

Roman Holiš

kategorie