Podpořte naše mládežníky  |  Transparentní účet FC ODRA Petřkovice  |  271 581 484 / 0300

Děláme fotbal fotbalem

Napsal uživatel RoHol dne 29.12.2018 - 21:02

Řídím se mottem

" děláme fotbal fotbalem”

 a pokud budu mít hlavní zodpovědnost za mládež udělám vše proto ať to není fráze. V praxi to zjednodušeně znamená, že hráč je na prvním místě a snažíme se chovat ke každému dítěti, jako by bylo vlastní. Vychováváme hráče k základním hygienickým návykům, pokoře, slušnému chování a k tomu, když už tady chodí, aby se snažil na 100 %. Některým to jde rychleji, do některých se to musí cpát horem dolem. Když vidíme, že náš hráč se posunul a má navíc, jednoduše mu nebráníme v cestě dál, popřejeme vše nejlepší a ať se mu v novém klubu daří. Když není spokojen a odejde do podobné struktury v mládeži, jako máme my, pustíme jej rovněž, ale tady musíme hledat chybu u sebe, proč to tak je, kde děláme chybu. 

Miluji statistiky – od 1. 1. 2016 do 1. 11. 2018 přišel a odešel tento počet hráčů: • do FCO přišlo z okolních klubů 25 hráčů, • z FCO do prvoligových klubů odešlo 31 hráčů (16x Hlučín, 13x Baník, 2x Vítkovice), • z FCO odešli do ostatních klubů 3 hráči. 

 

Jsem rád, že tyto věci tvrdím od začátku, co jsem přišel do Petřkovic. Tuto sezónu u nás trénují totiž přípravky FC Baník Ostrava. Povedl se nám obrovský úspěch, a to spolupráce s tímto velkoklubem. Když pominu, že nám Baník platí za nájem, nejdůležitější je sportovní hledisko, které má pro nás jen samé plusy. Přísun hráčů, trenérů, tréninkový proces, vzájemná utkání a v neposlední řadě minimálně 50 % každý rok půjde do mladších žáků. O spolupráci s FCB je obrovský zájem a nabídky leží na stole, přesto jsem dlouho uvažoval, jestli Baník přitáhnout do Petřkovic. Nechtěl jsem poslouchat hlasy, že z Petřkovic děláme Baník, naštěstí jsem to slyšel jen dvakrát a logicky jsem vysvětlil, že tomu tak není. Dále dalším důležitým mezníkem jsou odchovanci, nebo abych byl upřímný hráči, kteří za nás nastoupili v mládežnických klubech. Střílka, Dřevjaný, Hrazděra hrají v Šilheřovicích, Lech zase v Hošťálkovicích, Silber chytá v Čeladné, Urbančík nastupuje v Divizi za Nové Sady a Holiš je ve Vítkovicích. A teď k přítomnosti. Začnu tím, co se nedaří, a to je, že máme málo trenérů. Tady jsem rád, že rodiče platí poctivě příspěvky, protože celá částka a nejen ta jde na odměny trenérů. Tvrdím, že je důležité být za práci ohodnocen. Bohužel není tomu tak, protože naše finanční prostředky nejsou nekonečné, ale aspoň už trenéři nedoplácejí. A teď k tomu nejdůležitějšímu, a to je lidský zdroj. Oli Ličková je ve školičce a děti svoji trenérku mají rády a to tady v této kategorii je to hlavní, Lička Libor maká na ročníku 2011, je krásné pozorovat ty nejmenší, jak jezdí od první minuty po zadku. Roman Mikuš vymýšlí jednu akci za druhou, Jarda Sionko, 17 letý kluk, přebral kategorii, kde já osobně cítím největší dluh, a myslím, že si vede dobře. Roman Kusák a Marcel Turek za 4 roky vychovali 13 šikovných kluků. Obratem jdeme mezi žáky. Svěřenci Vašici a Pupíka předváděli nejlepší fotbal ve své kategorii, ale ani starší žáci se nenechali zahanbit, Heroldovi a Michalkovi kluci měli v některých pasážích velmi dobré momenty. A jsme u dorostu, tady obdivuji trenéra Silbra, který zvládl obě kategorie, kde mladší jsou nejlepší a starší bojují na konci tabulky. 

A jaké již tradiční akce nás čekají: 

9. 11. začal předprodej na fotbalový ples, který se koná 9.2.2019… Bude opět vyprodán? 

8. 12. Mikuláš na hřišti od 9.00 do 11:00 hod., následuje v 11:30 hod. schůzka s rodiči.

15. 12. předání peněžního daru Vítkovické nemocnici. 

22. 12. proběhne Vánoční turnaj. 

A co na závěr? Pěkné a pohodové nejen vánoční svátky a hodně zdraví po celý nový rok jménem FCO přeje.

Roman Holiš

Šéftrenér mládeže FCO

kategorie