14. kolo Fortuna MSFL: SK Spartak Hulín - FC ODRA Petřkovice 1:3 (1:0)

Napsal uživatel DuKas dne 04.11.2018 - 16:40

Utkání 14. kola bylo zápasem dvou rozdílných poločasů. Hulínští jsou známí svými dobrými vstupy do zápasů, a to potvrdili i v utkání proti naší ODRĚ. Od začátku byli domácí o něco málo aktivnější, k vyloženým šancím se stejně jako naši hráči nedostávali. Až přišla 13´ minuta a v ní parádní trefa domácího Šroma zpoza velkého vápna, kterou vymetl horní růžek Chmielovi branky a poslal domácí do vedení – 1:0. Poté se hra opticky srovnala, ale ODRA si až na pár málo nebezpečných střel vyloženou šanci v první půli nevytvořila. Ještě před poločasem střídal Ptáček Chlopka. Do druhé půli vstoupila ODRA zcela odlišně a lépe. Pro domácí znamenala pohromu a totální obrat v utkání desetiminutovka mezi 50 a 60 tou minutou. V té se naši hráči trefili hned třikrát a další dvě velké šance zůstali navíc nevyužité. Nejprve vyslal pasem za obranu Velner Szotkowksého, kterého zpětnou přihrávku si i trochu se štěstím za pomocí teče domácího obránce našel Kania a uklidil k tyči – 1:1. Za pouhé dvě minuty jsme již vedli. To si na odražený míč po centru z pravé strany počíhal Szotkowski, a nikým nehlídaný parádním volejem nedal domácímu Ungrovi šanci – 1:2. V další šanci si nedobře zpracoval míč Sporysz a trefil jenom domácího gólmana. V 59´ přišla další rychlá akce, Plesník vyvezl po zisku míč, posunul na Tobiáše, který vyslal Szotkowského. Ten si další režii akce nechal sám pro sebe, před velkým vápnem si míč přehodil na levou nohu a výstavní ranou o břevno navýšil vedení ODRY na 1:3. Domácí byli jako opaření, na žádný velký odpor se pak už nezmohli. Naopak ODRA mohla své vedení ještě navýšit, ale Barankova dalekonosná střela skončila na břevně domácí branky a další dvě šance Szotkowski nevyřešil do gólového vyústění. Přesto si ODRA odváží z Hulína další tři body. Na jeden den se tak posunula dokonce na druhou příčku tabulky. Dnešní dohrávka mezi Vrchovinou a Kroměříží a vítězství hostí znamenal posun opět na třetí příčku. V posledním podzimním kole doma hostíme lídra tabulky z Líšně a věříme, že půjde o jeden z vrcholů podzimní části Fortuna MSFL. Utkání má výkop v sobotu 10.11. v úředním začátku, tedy ve 14:00 hod.

Branky FC ODRA: 52´ Kania, 54´ a 59´ Szotkowski

Sestava FC ODRA: Chmiel – Velner, Plesník, Rychlý, Sporysz, Chlopek (40´ Ptáček), Baranek, Smékal (87´ Mládek), Tobiáš (65´ Telnar), Kania, Szotkowski

Lavička náhradníků: Godula, Regec