27. kolo Fortuna MSFL: SK Uničov - FC ODRA Petřkovice 0:2 (0:1)

Napsal uživatel DuKas dne 04.06.2018 - 07:34

Významný, byť ne definitivní krok k záchraně, udělali petřkovičtí fotbalisté v neděli dopoledne v Uničově, kde dokázali zvítězit v poměru 2:0. Se ziskem 36 bodů se ODRA posunula na 10. příčku, nejlepší průběžné umístění v tabulce od začátku soutěžního ročníku, paradoxně ani tento bodový zisk ještě dvě kola před koncem soutěže i vzhledem k ostatním výsledkům nedává jistotu záchrany. ODRA se v Uničově prezentovala koncentrovaným výkonem a dobrou defenzivní činností, která neumožňovala domácím dostat se do brankových příležitostí. Úvodní branku utkání vsítil na konci první půlhodiny Lokša, brankovou akci započal na levé straně Sporysz, dále ji rozvinul Smékal, po jehož centru se petřkovický střelec nejlépe zorientoval a odražený míč poslal přesně k tyči – 0:1. Tímto výsledkem skončil první poločas. Ve druhé půli již domácí více hrozili, jejich zakončení bylo buď nepřesné, nebo dobře zasáhl Godula. Petřkovičtí se zaměřili na protiútoky, několik z nich nedotáhli do finální fáze. V 78´minutě vybojoval míč na domácím obránci aktivní Smékal, protáhl se podél brankové čáry až do malého vápna, odkud naservíroval před prázdnou branku Honišovi – 0:2. Závěr si již naši hráči pohlídali a domácí již neměli sil na jakékoliv zdramatizování utkání. V dalším pokračování, již v předposledním kole hostíme na domácím hřišti Hulín.

SK Uničov - FC ODRA Petřkovice 0:2 (0:1)

Branky FC ODRA: 30´ Lokša, 78´ Honiš

Sestava FC ODRA: Godula - Honiš, Wozniak, Holiš, Baranek, Smékal (90´ Regec), Václavík, Švancer, Sporysz, Szotkowski (71´ Latocha), Lokša

Náhradníci: Chvěja, Šmarhovyč