Podpořte naše mládežníky  |  Transparentní účet FC ODRA Petřkovice  |  271 581 484 / 0300

SOUSTŘEDĚNÍ FC ODRA U15 V KAROLÍNCE

Napsal uživatel Anonym (neověřeno) dne 24.08.2023 - 09:10

Soustředění pro kategorii U15 v roce 2023 se koná netradičně ve sportovním areálu v Karolínce, protože v našich „domovských“ Odrách na koupališti bylo již plno. Areál v Karolínce je ve všech ohledech skvělý, chybí jen bazén „za rohem“.

První den jsme měli dopolední jednotku v lehčím zatížení z důvodu odpoledního přátelského utkání s Novým Jičínem, který hraje krajský přebor ve stejné skupině jako Odra. Jelikož máme na soustředění 26 hráčů, rozdělili jsme tým do dvou skupin a každá hrála 2x20 minut. První skupina kvalitou soupeře předčila a ve své části utkání vyhrála 3:1, druhá skupina, složená vesměs z hráčů, kteří v U15 začínají, prohrála 0:4.

Druhý den ráno byla první tréninková jednotka zaměřená na rychlostně – vytrvalostní zatížení. Kluci si sáhli na samé dno sil, odmakali vše naplno i počasí, které připomínalo prádelnu. Po obědě následoval odpočinek a ve 14:00 byl nástup na další tréninkovou jednotku, tentokráte jen hodinovou, zaměřenou na přihrávkové situace zakončené střelbou. Poté banán na svačinu a odpočinek. Od 17:30 jsme sehráli přátelské utkání s domácí Karolínkou, které své družstvo starších žáků doplnila o 4 mladší dorostence. Tým byl opět rozdělen do dvou skupin. První skupina soupeře přehrávala, ale nedařilo se nám vstřelit branku a tak svou část utkání dovedla do remízy 0:0. Druhá skupina se nechala zatlačit na svou polovinu a po chybách inkasovala čtyři góly a prohrála opět 0:4.

Na pátek byl naplánován dvoufázový trénink. Kluci dostali opět zabrat, ovšem bylo poznat, že síly docházejí. Dali do toho vše, protože po obědě v odpoledním klidu a po večerce nikdo „nebantoval“ 😉

V sobotu mělo být dle předpovědi nejteplejší počasí, proto jsme naplánovali na odpoledne návštěvu bazénu ve Velkých Karlovicích a dopoledne jen modelové utkání mezi hráči U15, které jsme rozdělili napůl. Ovšem předpověď nevyšla dle plánu a cca ve 13:00 začalo pršet. Nemohli jsme již klukům slíbené koupaliště odepřít, takže v 15:00 jsme vyjeli autobusem směr bazén. Bylo zataženo, ale celkem teplo. Kluci se jednou vykoupali a pak už je nejvíc zajímal místní bufet 😃. Ovšem za chvíli se vyčasilo, slunce vylezlo a i trenéři šli okusit teplotu vody. Kluci nelenili a velká většina naskákala za námi do bazénu. Po příjezdu jsme šli na večeři (pizza) a následně jsme měli v plánu opékaní špekáčků. Ve 22:00 byla večerka a kluci spali jako zabití.

Neděle byla opět zaměřena na rychlostně  - vytrvalostní trénink. Bylo vidět, že kluci již pletou nohama, ale snažili se odevzdat vše. Poté již jen společné koupání v řece, sprcha, balení a domů.

Ubytování byli kluci v jedné velké místnosti, ve které je 26 lůžek, trenéři měli svůj „kamrlík“ s třemi postelemi. Členové oddílu byli velmi vstřícní, ve všem se nám přizpůsobili, aby soustředění proběhlo hladce. Za to jim patří velký dík.

Stravování jsme měli cca 300 metrů od ubytování a opět nelze říct nic jiného, než že vše bylo perfektní a majitel nám vyšel všemožně vstříc.

Na závěr bych rád sdělil, že kluci se chovali v rámci možností hezky, chválili je jak zaměstnanci restaurace a bufetu, kde jsme se stravovali, tak i majitel a předseda oddílu Karolínka. Také bychom chtěli všem zúčastněným poděkovat, jak za účast, tak k přístupu v tréninku. Neměli to s námi jednoduché, ale všichni trenéři chtějí každého z kluků posunout v jeho fyzických i morálních hodnotách co nejdále. Ještě jednou všem děkujeme.

 

Trenéři Radim, Jarda, Dan a Jarmil

kategorie