Podpořte naše mládežníky  |  Transparentní účet FC ODRA Petřkovice  |  271 581 484 / 0300

13. ročník LANDEK CUPU úspěšně za námi, prvenství si zajistil polský Górnik Zabrze

Napsal uživatel DuKas dne 10.05.2023 - 18:32

13. ročník LANDEK CUPU je úspěšně za námi, a je čas na krátkou rekapitulaci turnaje. Den před turnajem nám ještě vypadl tým z Klimkovic, za který se již na poslední chvíli nepovedlo sehnat náhradu, a tak se turnaj uskutečnil za účasti 23 týmu ze tří krajin. Zahraničními účastníky byli polské týmy Górnik Zabrze a RTS ODRA Kozle, ze Slovenska přijelo dokonce kvarteto týmů, a to Stará Ľubovňa, Juventus Žilina, Spartak Trnava a z největší dálky Slavoj Trebišov. V sobotu dopoledne se odehrály základní skupiny A a B, poté mělo následovat slavnostní zahájení turnaje s nástupem všech účastníků, ovšem díky nepřízni počasí jsme zahajovací ceremoniál zkrátili na krátké přivítání novým primátorem Ostravy Janem Dohnalem a starostou MO Petřkovice Ivo Mikulicou. Poté odpoledne následovaly zápasy v základních skupinách C a D. První čtyři týmy z každé skupiny si zajistili postup do nedělního odpoledního play off. Týmy na 5. a 6. místě základních skupin se v neděli dopoledne utkaly v play out o umístění na 17. až 23. místě.

Nedělní počasí bylo o něco chladnější, to ale nic nezměnilo na chuti mladých fotbalistů poprat se o co nejlepší konečné umístění v turnaji. V dopoledním play out se nejlépe vedlo Krnovu, který tam obsadil konečné 17. místo a stal se vítězem skupiny play out.

17. FK Krnov

18. FC Trinity Zlín

19. FC Hlučín II.

20. Slavoj Trebišov

21. FC SO Bruntál

22. FC ODRA Petřkovice

23. OFS F-M dívky

Po vyhlášení skupiny play out se již 16 nejlepších týmů chystalo na neúprosné osmifinále, které rozhodlo o tom, kterých 8 týmů může zabojovat o celkové prvenství. K vidění byly dramatické zápasy, některé rozhodli až pokutové kopy. Do závěrečných bojů a semifinále postoupil Hlučín, Trnava, Žilina a Górnik. Utkání Trnavy s Hlučínem rozhodl až penaltový rozstřel, který poslal do finále slovenskou Trnavu, v druhém semifinále byl úspěšnější Górnik Zabrze. V souboji o bronz uspěla těsně Žilina a v utkání o celkového vítěze prokázal velkou kvalitu polský Górnik a zaslouženě zvedl jako třináctý tým v historii turnaje putovní pohár nad hlavy. Nejen vítězům, ale všem děkujeme za krásné výkony na hřišti a přejeme hodně zdraví a sportovních úspěchů. Věříme, že s mnohými se uvidíme opět u dalšího ročníku.

Konečné umístění po play off:

1. Górnik Zabrze

2. FC Spartak Trnava

3. FC Juventus Žilina

4. FC Hlučín

5. TJ Velká Polom

6. MFK ADV Stará Ľubovňa

7. Beskyd Frenštát p.R.

8. MFK Vítkovice

9. SK Řetězárna Česká Ves

10. MFK Karviná

11. FK Těrlicko

12. FC Baník Ostrava

13. RTS ODRA Kozle

14. FC Ostrava JIH

15. FK SK Polanka n.O.

16. MFK Havířov

DuKas

kategorie