Napsal uživatel Anonym (neověřeno) dne 02.04.2024 - 11:16

FC ODRA - Horní Suchá 0:6

Sestava: Kilian - Bína, Ulmann, Pinkava, Horský, Hýbl (83'), Raška (C)(78'), Štirba, Lacina (78'), Holenka (46'), Važík

Střídali: Kaňa (46'), Bok (78'), Barč (78'), Zapletal (83')

Hodnocení trenéra Herolda:

Zápas se nám nepovedl po všech stránkách. Při bráněni jsme chtěli hrát v bloku, co nejdéle hrát vzadu na nulu a při zisku vyrážet do rychlých protiútoků. Ze začátku se nám to dařilo. Bohužel už v 11' jsme inkasovali. Vzápětí jsme měli dvě šance, ale ni jednu jsme bohužel neproměnili. Druhý gól jsme inkasovali v 33' a těsně před přestávkou jsme dostali třetí branku.

O poločase jsme změnili rozestavení. V kabině jsme si řekli, že neinkasujeme a pokusíme se ještě s výsledkem něco udělat. Bohužel nám to dlouho nevydrželo a 53' jsme obdrželi čtvrtý gól a bylo víceméně po zápase.

Na první body z jara tudíž čekáme a doufáme, že je přivezeme v neděli 7.4. z Velké Polomi.

U17

FC ODRA - Horní Suchá 2:0

Krajský přebor žáci

U15

Ostrava-Jih - FC ODRA 1:4

Hodnocení trenérů Heinze a Čaly:

První zápas jara jsme odehráli za velmi větrného počasí na hřišti Ostravy Jih. Tento tým neměl po podzimu ani jediný bod, proto jsme si jeli pro všechny tři body. Ale jak všichni víme, v zimní přestávce se týmy mění, takže jsme úplně nevěděli, jakému soupeři budeme čelit.

Jelikož foukal velice silný vítr, pokyny zněly jasně – kombinovat pokud možno co nejvíce po zemi. Toto se nám na začátku utkání dařilo a domácí s tímto měli problémy. Nejdříve po pravém křídle pronikl do pokutového území Mikuláš Kováč, zpětnou přihrávkou našel Karla Němce, ale ten z malého čtverce minul branku. Za pár minut se situace opakovala, tentokrát z levé strany. Jakub Kotásek, stejně jako jeho spoluhráč na pravé straně, pronikl do šestnáctky, zpětnou přihrávkou nalezl druhého útočníka Tobiáše Kočího, který míč minul. Dobrou patnáctiminutovku dokončil po zranění vracející se Adam Ferfecký, který po rohu zakončoval hlavou nad branku.

Ve 23. minutě jsme konečně udeřili. Mikuláš Kováč opět pronikl z pravé strany do velkého čtverce, ustál souboj s obráncem, zasekl i gólmana a do prázdné branky zakončil. Takto poločas již skončil.

Ve druhém poločase jsme začali velmi dobře, když hned minutu po začátku Tobiáš Kočí zvýšil na 2:0. Ovšem domácí se nevzdávali, byli velmi nepříjemní v soubojích a také se nám již nedařilo držet míč v silném větru na zemi. Po jednom nákopu domácích v 38. minutě se nejdříve naši stopeři nedomluvili, kdo bude hrát, zpracování následně dlouho trvalo Davidovi Klosovi, kterému míč utekl od nohy a dobíhající útočník okolo našeho brankáře vsítil snižující branku. Naše hra tímto utrpěla, byla plná nepřesností a soubojů, které se nám ne vždy podařilo vyhrávat. Až v 59. minutě se na útočný výpad vydal Adam Ferfecký a z levého rohu pokutového území křížnou střelou překonal domácího gólmana po třetí.

Touto brankou jsme se uklidnili a hra se nám začala více dařit a v 67. minutě ve svém premiérovém startu za Odru vsítil branku po samostatném úniku Kristián Salva. Ten měl potom ještě jednu stejnou šanci, ale branku netrefil a proto utkání skončilo 4:1 pro Odru.

Výhra s houževnatým soupeřem je cenná, kluci makali, ale pořád nám chybí agresivita v soubojích a také nevyrovnaná kvalita. Doufáme, že toto zlepšíme a příští týden ve Staříči opět získáme tři body.

U13

Ostrava-Jih - FC ODRA 0:0

Hodnocení trenérů Chobota a Kováče:

Dnes na "větrné hůrce" jsme odehráli první jarní mistrovské utkání. Musím pochválit přístup všech borců, skvělé tempo a dobrá defenzivní hra nás do poslední minuty držela v boji o všechny tři body. Diky zákrokům gólmana OV-Jih, jsme si odvezli jen bod za remízu. Hlavně zákroky proti nádherným střelám Lukáše M. a Robina G.
Šance byly, ale nedokázali jsme je využít. Na dnešním dobře odehrané utkání můžeme navázat už příští víkend ve Staříči. V pondělí jsou Velikonoce a tak budou mít kluci o jeden volný den navíc. Vše hráčům a rodinám hráčů, přejeme s trenérem Martinem krásné Velikonoce a minimálně tak krásné počasí jako dnes.